چرا کولر گازی یخ می زند؟

یکی از مشکلاتی که مصرف کنندگان کولرگازی با آن برخورد می کنند ، یخ زدن یا همان برفک زدن کولر گازی می باشد. قسمت های مهمی از کولر گازی که به این مشکل مواجه می شود شامل قسمت هایی نظیر پنل داخلی کولر گازی ، پنل خارجی ، کندانسور کولر گازی و لوله های ارتباطی کولر گازی می باشد که باید به محافظت این قسمت ها دقت نمود. کولر گازی در دو فصل زمستان و تابستان رخ می دهد که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم.

یخ زدن کولر گازی در فصل تابستان

از دلایلی که کولر گازی در فصل تابستان دچار یخ زدگی می شود می توان به عدم وجود گاز کولر گازی ( پنل داخلی یا لوله های آن دچار یخ زدگی می شود که این مسئله را میتوان با شارژ کردن کولر برطرف کرد) ، مسدودشدن مسیر لوله های کولر گازی ، کار کردن مداوم کمپرسور ، خرابی فن داخلی ، کثیف بودن فیلتر های کولر گازی یا سوختن موتور فن اشاره کرد.

یخ زدن کولر گازی در فصل زمستان

از دلایلی که کولر گازی در فصل زمستان دچار یخ زدگی می شود می توان به خرابی سنسور بیرونی ، خرابی فن کندانسور ، خرابی شیر برقی ، کمبود مبرد ( اگر شارژ گاز کولر گازی به اندازه کافی نباشد امکان یخ بستن کندانسور و لوله آن در فصل سرد سال بسیار زیاد است ) ، نحوه کارکرد گرمایش در کولر های گازی اشاره کرد.

همچنین شما مشتریان عزیز می توانید در ساعات اداری از راهنمایی و مشاوره رایگان کارشناسان ما در رابطه با خرید بهترین کولر گازی بهره مند شوید

نمایندگی فروش کولر گازی و داکت اسپلیت هومکس