کولر گازی هومکس

چگونه گاز فریون را در تهویه مطبوع به كار ببریم؟ ( بخش دوم)

در مقاله قبل به معرفی فرئون و بررسی شناخت مشکل پرداختیم، در این مقاله به رفع مشکل و اضافه کردن فرئون می پردازیم.همراه ما باشید.

قسمت دوم : استفاده از سرد كن به طور مناسب

  • ١- قبل از اضافه كردنفرئون براي استفاده از آن برنامه ريزي كنيد.

فيلتر هواي دستگاه تهويه، چرخ مخصوص وزش هوا، سيم پيچ خشك كننده و دستگاه كندانسور (تبديل بخار به ماده) قبل از اضافه كردن ماده سرد كن بايد به طور كامل تميز شوند. اگر اين قسمت ها كثيف باشند و ماده را اضافه كنيد، به دستگاه آسيب مي رسد.

  • ۲- ماده سرد كن مناسب براي دستگاه خود را انتخاب كنيد

استفاده از ماده سرد كن نا مناسب مي تواند موجب احتراق و آسيب به دستگاه شود. مي توانيد به دفترچه ااهنماي دستگاه خود مراجعه كنيد و از آن جا نام ماده مناسب را پيدا كنيد. اگر هم دفترچه نداريد مي توانيد از داخل كابين دستگاه اين اطلاعات را مشاهده كنيد. سرد كننده هاي رايج R-22 و R410A هستند. R22 معمولا در دستگاه هاي قديمي استفاده مي شود و كم كم رو به انقراض است، زيرا سبب سوراخ شدن لايه ي ازون مي شود. از آن جايي كه اين محصول ديگر زياد پيدا نمي شود، قيمت آن رو به افزايش است.

  • ۳- هنگام كار با ماده سرد كن از پوست، چشم ها، شش ها و ريه ها محافظت كنيد

هنگام استفاده از اين ماده پوشيدن عينك ايمني و دستكش هاي مخصوص را فراموش نكنيد. هيچوقت مستقيما اين ماده را تنفس نكنيد، زيرا ممكن است به مرگ لحظه اي منجر شود. بعضي از اين ماده ها به شدت خطرناك هستند و به محافظ تنفسي نياز دارند. اگرفرئون با پوست دست تماس پيدا كرد فورا آن را با آب بشوييد و استفاده از تجهيزات پزشكي را فراموش نكنيد. R717 و R764 به شدت براي چشم ها و ريه ها خطرناك هستند.R717 قابليت اشتعال دارد و بايد با احتياط با آن كار كرد.

نمایندگی رسمی تعمیرات کولر گازی و داکت اسپلیت هومکس