کولر هومکس

چرا کولر گازی باد گرم می زند؟

در این مقاله از سری مقالات کولر گازی هومکس به بررسی عواملی که باعث می شود کولر گازی باد گرم بزند را بررسی خواهیم کرد

  • کولر گازی احتیاج به شارژ گاز دارد

  • به موقع انجام نشدن سرویس کولر گازی

  • معیوب بودن و سوختن کمپرسور کولر گازی

  • کولر گازی دارای مشکل برقی می باشد

  • معیوب بودن برد کولر گازی

  • سوختن فن بیرونی کولر گازی

  • خراب بودن خازن کولر گازی

  • نوسان برق سبب اورلود کردن کولر گازی شده

یکی از علت های باد گرم کولر گازی نداشتن برنامه سرویس و نگهداری کولر گازی است:

از عمده ترین دلایلی که سبب خرابی کولر ها شده و در حقیقت یک جواب برای سوال چرا کولر گازی باد گرم می زند نداشتن برنامه بازدید دوره ای از کولر گازی امی باشد. اکثر افراد تصور می کنند با خرید و نصب کولر گازی ، هر بار به راحتی می توانند از آن بدون نگرانی استفاده کنند

اما این تصور اشتباه است همانطور که همه براین باورند که برای راه اندازی کولر های آبی حتما پیش از شروع کار ، باید روغن کاری موتور کولر و شستشو انجام داده و با یک آچار کشی حسابی کولر را جهت استفاده در فصل گرما آماده کنند باید این مسئله را در نظر بگیرید که نیاز اولیه سلامت و کارکرد مناسب کولرهای گازی هم داشتن یک برنامه سرویس و نگهداری سالیانه می باشد. پس اگر بازدید و سرویس دوره ای کولر گازی به موقع انجام نشود گرد و غبار بر روی تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی کولر نشسته و سبب می شود دقت عملکرد آنها پایین بیاید.

کولر گازی به شارژ گاز احتیاج دارد:

معمولا بعد از مدتی کار کردن کمپرسور کولر گازی احتیاج به شارژ گاز دارد. اگر این اتفاق نیافتد کم شدن خنک کنندگی دستگاه طبیعی می باشد زیرا کولر های گازی با استفاده از این گاز خنک می گردند. البته همیشه خالی شدن گاز به علت کارکرد طولانی مدت آن نیست، بلکه گاهی مسیر گاز دچار نشتی شده که باید به دقت بررسی شده و نشتی در ابتدا تعمیر گردد و سپس اقدام به شارژ گار کولر بشود. توجه کنید جهت شارژ کولر گازی حتما از گاز مناسب استفاده کرده و این کار را به کارشناسان مطمئن و با تجربه این کار بسپارید.

گرفتن ورودی هوای کولر:

این مشکل یا به دلیل تعمیرات کولر گازی و یا تعمیرات ساختمان به وجود آمده و سبب شده این سوال که چرا کولر گازی باد گرم میزند به وجود آید . معمولا ضربه و یا فشاری سبب له شدن لوله مسی تامین هوا می گردد که این له شدگی گاهی همراه با سوراخ شدن و یا شکستن لوله می باشد. سوراخ شدن یا شکستن لوله ها سبب شده ذرات ساختمانی و خاک لوله را مسدود کنند و عدم ورود و تامین هوا سبب شده باد خروجی از کولر کیفیت لازم را نداشته باشد.

نمایندگی مجاز تعمیرات کولر گازی و اسپلیت هومکس