کولر هومکس

5 مشکل رایج کولر گازی و تهویه مطبوع

یکی از رایج‌ترین مشکلات تهویه هوا، استفاده نادرست از کولر گازی است. اگر کولر روشن است، مطمئن شوید که پنجره‌های خانه و در بیرون را ببندید. برای دستگاه‌های تهویه اتاق، اتاق و یا گروهی از اتاق‌های متصل را تا جایی که ممکن است از بقیه منزل جدا کنید.

سایر مشکلات رایج موجود در سیستم تهویه مطبوع موجود در نتیجه نصب نادرست، روش های ضعیف خدمات و تعمیرات ناکافی است. نصب نامناسب یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی می تواند منجر به نشت کانال ها و جریان هوا کم شود. چند بار شارژ مبرد (مقدار مبرد در سیستم) با مشخصات سازنده مطابقت ندارد.

اگر شارژ مناسب مبرد در طول نصب نصب نشده باشد، کارایی و کارایی دستگاه کاهش می یابد. تکنسین های خدمات انحصاری اغلب مشکل پیدا کردن مشکلات شارژ مبرد و یا حتی مشکلات موجود را با افزودن مبرد به یک سیستم که قبلا پر شده است، بدتر می کند. در هنگام استخدام یک تکنسین برای حفظ سیستم تهویه مطبوع، از آنچه می خواهید بپرسید یاد بگیرید.

تولید کنندگان تهویه هوا به طور کلی تولید محصولات با کیفیت بالا را انجام می‌دهند.اگر سیستم تهویه مطبوع شما نتواند کار کند، با چک کردن فیوزها یا قطع کننده های برق شروع کنیداجازه دهید که اسپلیت قبل از هرگونه تنظیم مجدد حدود پنج دقیقه خاموش و خنک شود.

1. نشت مبرد :

در صورتی که دستگاه تهویه مطبوع دارای گاز مبرد کم باشد، یا در هنگام نصب و یا نشتی حساس بوده و یا نشتی داشته باشد. اگر آن نشتی داشته باشد، اضافه کردن گاز مبرد راه‌حل نیست.تکنسین آموزش دیده باید نشتی را تعمیر کند، تعمیرات را آزمایش کند، و سپس سیستم را با مقدار مناسب مبرد، شارژ می کند. به یاد داشته باشید که کارایی و کارایی سیستم تهویه مطبوع شما بیشتر از زمانی است که بار شارژ دقیقا با مشخصه سازنده مطابقت داشته باشد و نه کم هزینه و نه بیش از حد. نشت مبرد نیز می تواند برای محیط زیست مضر باشد.

2. تعمیر و نگهداری ناکافی

اگر شما اجازه می دهید فیلترها و کویل های تهویه مطبوع کثیف شوند، سیستم تهویه مطبوع به درستی کار نمی کند و کمپرسور یا طرفداران احتمالا به زودی از بین می روند.

3. خطای کنترل الکتریکی

کنترل کننده های کمپرسور و فن می توانند از بین ببرند، به ویژه هنگامی که سیستم تهویه هوا به طور مرتب روشن و خاموش می شود، همانطور که در مورد سیستم بیش از حد معمول است. از آنجا که خوردگی سیم و پایانه ها در بسیاری از سیستم ها مشکل است، اتصالات برق و تماس ها باید در طول یک تماس حرفه ای بررسی شود.

4.مشکلات سنسور :

سیستم تهویه مطبوع اتاق دارای سنسور ترموستات است که در پشت پانل کنترل قرار دارد و دمای هوای ورود به سیم پیچ تبخیر را اندازه گیری می کند. اگر سنسور خارج از موقعیت قرار گیرد، سیستم تهویه مطبوع می تواند به طور مداوم به چرخه یا رفتار نامناسب. سنسور باید در نزدیکی سیم پیچ قرار بگیرد اما آن را لمس نکنید. موقعیت خود را با دقت خم شدن سیم، آن را در جای خود تنظیم کنید.

5. مشکلات لوله کشی

زمانی که هوای بیرون مرطوب است تخلیه میعان را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مسدود نشده باشد و به درستی تخلیه شود. اگر سطح تهویه مطبوع باشد، ممکن است سیستم های تهویه مطبوع اتاق مناسب نباشد.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی و داکت اسپلیت هومکس