کولر هومکس

آیا می توانم یک کولر گازی بدون فیلتر برای یک شب اجرا کنم؟

در شرایط اضطراری یک شب شما ممکن است یک فیلتر هوای کثیف بردارید و فقط متوجه شوید فروشگاه ها بسته هستند و یک فیلتر جایگزین ندارید. بنابراین آیا واقعاً بد است که یک کولر گازی را بدون فیلتر برای مدت‌زمان کوتاهی اجرا کنید؟ پاسخ کارشناسان ما این است: اجرای کولر گازی بدون فیلتر فقط برای یک شب به سیستم کولر گازی شما آسیب نمی‌رساند،

اما مطمئناً کمکی نخواهد کرد. توجه داشته باشید: اجرای کولر گازی بیشتر از یک شب بدون فیلتر خطر جدی و کیفیت هوای درون ساختمان را به خطر می‌اندازد. برای کمک بیشتر ما به شما بیایید ابتدا نگاهی به نقش فیلتر هوای شما در فرآیند کولر گازی می دهیم.

فیلتر هوا در کولر گازی برای دو دلیل مهم است

فیلتر هوا 2 کار مهم دارد

  • تا هوای خانه را تصفیه کند

  • برای تمیز نگه داشتن سیستم تهویه هوا از گرد و غبار و کثیفی

به فیلتر هوا به عنوان یک نگهبان فکر کنید: این یک محافظ است که به سیستم کولر گازی اجازه پخش هوا را می دهد و از ورود گرد و غبار و آلوده کننده هاي مضر به خانه جلوگیری می کند. می‌بینید که هوا باید قبل از خنک شدن و بازگشت به خانه, از فیلتر خود عبور کند. و از آنجا که فیلتر شما از جنس پارچه نازک (فایبرگلاس, کاغذ یا پارچه) تشکیل شده‌است, ذرات درشت‌تر در هوا مانند گرد و غبار, دانه گرده, کپک های قارچی و غیره در فیلتر گرفتار می‌شوند.

حالا شما می دانید چرا فیلتر هوای شما در وهله اول وجود دارد، اجازه دهید نگاهی به آنچه اتفاق می افتد در سیستم کولر گازی شما نگاهی بیاندازیم.

چه اتفاقی می‌افتد وقتی که من کولر گازی را بدون فیلتر اجرا کنم؟

هرچه بیشتر کولر گازی را بدون فیلتر هوا اجرا کنید، آلاینده‌های بیشتری به سیستم کولر گازی وارد می‌شوند و در نهایت منجر به کیفیت پایین هوای داخلی و مشکلات شدید کولر گازی می‌شوند.اجازه دهید توضیح دهیم

مشکل اول : کیفیت پایین هوای درون ساختمان

بدون فیلتر برای به دام انداختن آلاینده‌های هوا، کیفیت هوای منزل تان بدتر شد خواهد شد. این به این دلیل است که آلاینده‌های هوا از طریق خانه شما پخش خواهند شد.

اما چیزی که بدتر است این است که شما احتمالاً حتی آلاینده‌های بیشتری به خانه خودوارد می‌کنید. حیوانات خانگی، مهمانها، کانال‌های تهویه و حتی خلا می‌توانندآلاینده‌های بیشتری به هوای خانه شما اضافه کنند.

در نهایت، کیفیت هوای بد می‌تواند منجر به موارد زیر شود:

علائم آنفولانزا مانند

بینی و سوزش گلو

چشم‌های خیس از اشک،

افزایش شانس حمله به آسم

بیماری‌های تنفسی

مشکل دوم : مشکلات تهویه مطبوع

بزرگترین مشکل با استفاده از تهویه مطبوع بدون فیلتر، گرد و غبار / خاک است که در داخل سیستم کولر گازی قرار می گیرد و جریان هوا را روی کویل های اواپراتور خود محدود می کند.می‌بینید که کویل‌های گرمایش شما در داخل دستگیره هوای کولر قرار دارند و با مبرد سرد پر می‌شوند. این مبرد در واقع چیزی است که در واقع هوا را خنک می‌کند. در حالی که هوا از کویل سرد عبور می‌کند، گرما و رطوبت توسط مبرد جذب می‌شود.اما اگر جریان هوا به اندازه کافی وجود نداشته باشد، نمی‌توانند گرما را جذب کنند. و در نهایت، مبرد (که در حال حاضر سرد است) به قدری پایین افت می‌کند که کویل‌های گرمایش بر روی آن ثابت مانده‌است.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی هومکس