داکت اسپلیت هومکس

چه عواملی باعث آسیب کانال کولر گازی و داکت اسپلیت می شود ؟

کانال ( مجرا ) بخش مهمی از سیستم تهویه مطبوع خانه یا کسب و کار است. فکر می کنید این کار را مانند این انجام دهید: در حالی که کوره یا تهویه مطبوع به عنوان قلب سیستم تهویه مطبوع شما عمل می کند و برای تولید هوای خنک یا گرم کار می کند،کانال‌ها به عنوان رگ‌های سیستم عمل می‌کنند و آن را به اتاق‌های مختلف و یا قسمت‌های مختلف ساختمان پخش می‌کنند. با این حال، درست مانند تهویه هوا و کوره، کانال‌ها به تعمیر و نگهداری نیاز دارند تا به درستی در طول زمان به کار ادامه دهند.

به عنوان مثال، کانال های ضعیف نگهداری شده یا آسیب دیده ممکن است سبب افزایش هزینه های دستگاه شما به علت نشت ها و از دست دادن هوا در سیستم شود. آنها می توانند منجر به کمبود کیفیت هوا در داخل و پخش غیر مؤثر هوای داغ و یا سرد در خانه یا اداره شوند. کانال های آسیب دیده نیز می توانند در تهویه مطبوع و کوره شما بیش از حد سست و پراکنده شوند، و باعث می شود که هر فرد برای مدت طولانی سخت تر کار کند.در نتیجه برای حفظ و تعمیر و تعمیر مجاری آسیب‌دیده ضروری است.

چطور کانال ها معیوب می‌شوند؟

در اینجا نگاهی به برخی از علل اصلی آسیب کانال ها بیندازید: چه چیزی موجب آسیب شدید می‌شود؟ کنجکاوی در مورد علل اصلی آسیب کانال چیست؟

  • تشکیل کپک و ذرات معلق :

در حالی که کپک ، خاک و ایجاد ذرات معلق ممکن است آسیب فیزیکی را به کانال های شما منجر شود، می تواند منجر به کیفیت ضعیف هوا در داخل خانه و افزایش علائم آلرژی در میان اشخاص. معمولا تمیز کردن خوب می تواند هر آلاینده ای را از سیستم خود پاک کند و بار دیگر تمیز را پخش کند.

  • حیوانات :

این برای موجودات کوچک و حشرات نادر نیست که راه خود را به خانواده شما برسانند و وقتی این کار را بکنند, می‌توانند باعث آسیب جدی به سیستم شما شوند. دانستن اینکه آیا حیوانات به مجاری شما حمله کرده‌اند یا خیر, مشکل نیست. تشخیص مورچه‌ها و حشرات دشوارتر است, اما اغلب آن‌ها را در حال خروج از سیستم دور منافذ می‌بینید. اگر فکر می‌کنید که حیوانات به منافذ شما حمله کرده‌اند, مطمئن شوید که مشکل را بلافاصله قبل از اینکه آسیب زیادی اتفاق بیفتد, حل کنید.

  • آسیب و ضربه زدن :

کانا ها معمولاً در زیرزمین قرار می‌گیرند, بنابراین برای آن‌ها غیر معمول نیست که در این مناطق آسیب ببینند. تاثیرات معمول این کانال ها اغلب منجر به اتصالات نشتی, حفره و سوراخ می‌شود. اگر زیرزمین مشکلات رطوبتی داشته باشد می‌تواند منجر به زنگ‌زدگی شود.

  • عمر مفید :

مانند هر چیزی، کانال‌ها عمر مفید زندگی دارند. اغلب کانال‌ها در هر جایی از کانال ها بین 20 تا 25 سال عمر مفید دارند قبل از اینکه آسیبی دیده باشند. اگر کانال شما به سن و سال می‌رسد، باید اقدامات پیشگیرانه انجام دهید و جایگزین آن شود تا از بروز مشکل در آینده جلوگیری شود.

  • تعمیر و نگهداری ضعیف :

یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای حفظ کانال ها این است که آن‌ها را به طور دوره‌ای سرویس کنید. با توجه به انجمن ملی هواشناسی کانال‌ها باید بطور حرفه‌ای هر سه‌تا پنج سال یک‌بار سرویس شوند، و اغلب در صورتی که ساکنان از آلرژی رنج می‌برند.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی و داکت اسپلیت هومکس