وکیوم کولر گازی به چه معناست

وکیوم کولر گازی

وکیوم کولر گازی به چه معنایی است

وکیوم به معنی تخلیه رطوبت و هوای درون سیستم خنک کننده و به وجود آورنده خلاء جهت تزریق گاز مبرّد می باشد هر چه عمل وکیوم و تخلیه بهتر انجام شود میزان خنک کنندگی دستگاه زیادتر شده و برای سرد کردن مدت زمان پائینی کمپرسور باید کار نماید در نتیجه برق پائین کمتری مصرف و مدت عمر ابزار خنک کننده زیادتر میشود.

به چه دلیل باید کولر گازی را وکیوم کنیم؟

دلیل وکیوم کردن کولر گازی گرفتن هوا و رطوبت داخل لوله های کولر گازی می باشد. وکیوم کردن کولر گازی کمک میکند تا هوا و رطوبت احتمالی موجود در داخل لوله ها و کولر گازی گرفته شود تا گازی که داخل کولر گازی زده میشود به صورت خالص باشد و هیچ ناخالصی داخل سیکل وجود نداشته باشد درضمن وجود رطوبت احتمالی درون سیگل کولر گازی باعث آسیب دیدن جبران ناپذیر کولر گازی میشود.

چه هنگامی باید وکیوم کولر گازی را انجام داد؟

بهترین زمان انجام وکیوم هنگام نصب و راه اندازی دستگاه می باشد.

ولی متأسفانه به علت هایی برخی از شرکت هایی که  نمایندگی نصب کولرهای گازی را دارند به این مهم اهمیّت لازم را نداده و نصّاب ها هم شانه از بار این مسئولیّت خالی نموده و غالباً کولرهای گازی بدون اینکه وکیوم شوند راه اندازی و تحویل مشتری می گردد. بیشتر مردم و حتی برخی از فروشندگان عمده کولرگازی هم هیچ اطلاعی از وکیوم کردن نداشته و این عدم اطلاع سبب ضرر و زیان به مردم و در همه ی به اقتصاد کشور می گردد. به خصوص که در این شرایط تحریم باید بیشترین بهره را از امکانات موجود نموده و از اسراف و تبذیر و خرابی ها مانع نماییم جدای از اینکه این گونه سهل انگاری ها حق الناس می آورد و عواقب بدش برای اشخاصی است که به این مورد ها اهمیّت نمی دهند.

با توجه به اهمیت بالایی که وکیوم کردن کولر گازی دارد ما این را احساس کردیم که چنانچه که روزی شما خودتان قصد نصب کولر گازی خود را داشتید عمل وکیوم کولر گازی را هم حتما انجام دهید.

نمایندگی کولر هومکس در ایران